VHBL

Časť IV. - Hodnotenie výsledkov v súťažiach Tlačiť E-mail

Článok 1
Výsledky stretnutí

1. Za víťazstvo získava družstvo tri body, za nerozhodné stretnutie získava každé družstvo jeden bod, ak zápas v riadnom hracom čase skončí remízou nasledujú nájazdy. Víťaz nájazdov si odnáša okrem bodu za remízu v riadnom hracom čase ešte 1 bod.

2. Kontumačný výsledok znamená priznanie troch bodov družstvu, ktoré sa neprevinilo. Do tabuľky sa započíta výsledok 5:0 v neprospech družstva, ktoré sa previnilo. Ak družstvo, v ktorého prospech je kontumačný výsledok vyhlásený, dosiahlo v stretnutí na ihrisku vyššieho gólového rozdielu, považuje sa výsledok dosiahnutý na ihrisku za kontumačný výsledok. Obojstranný kontumačný výsledok znamená započítanie výsledku 0:5 v neprospech obidvoch družstiev, body sa nepriznajú nikomu. Za kontumáciu sa udeľuje pokuta vo výške 20€ (pričom 10€ bude vyplatených do fondu ligy a 10€ sa zaplatí tímu súpera) a odobratie 3 bodov.

Zmiernenie trestu pri kontumácií za neúčasť pri včasnom oznámení, t.j. do piatku 18:00. Nebudú mužstvu odpočítané tri body a 10 eur pre súpera (cestovné). Platné od sezóny 2016/2017.

3. O výsledku stretnutia, ktoré nebolo odohraté alebo bolo predčasne ukončené alebo v ňom prišlo k závažnému previneniu niektorého z družstiev, rozhodne Riadiaci orgán súťaže.

4. Za previnenie niektorého z družstiev, ktoré je trestané podľa odst. 3, sa považuje najmä:
• preloženie stretnutia bez súhlasu riadiaceho orgánu súťaže
• nenastúpenie na stretnutie
• nepripravené ihrisko
• nastúpenie družstva na stretnutie po čakacej dobe
• neoprávnený štart hráča alebo hráčov
• predčasné ukončenie stretnutia

5. Ak sa porušia ustanovenia pravidiel hokejbalu, súťažného poriadku a rozpisu súťaže, alebo v prípadoch, keby ich dôsledky mohli narušiť priebeh súťaže alebo ohroziť dobrú povesť súťaže, má riadiaci orgán súťaže právo rozhodnúť o výsledku stretnutia, prípadne o jeho anulovaní alebo kontumácii, aj keď neboli podané žiadne námietky.

Článok 2
Vystúpenie a vylúčenie zo súťaže

1. Ak družstvo vystúpi zo súťaže alebo je zo súťaže vylúčené a:
• odohralo menej ako tretinu stretnutí súťaže alebo je dlhodobej časti (ďalej len súťaže), doterajšie výsledky družstva sa anulujú a do súťaže sa nezapočítavajú
• odohralo viac ako dve tretiny stretnutí súťaže, zostávajúce výsledky družstva v súťaži sa kontumujú v prospech súpera a do súťaže sa výsledky takého družstva započítajú
• odohralo najmenej tretinu a najviac dve tretiny stretnutí súťaže, riadiaci orgán súťaže rozhodne, podľa ktorého bodu sa bude postupovať

2. Za tri kontumačné výsledky v jednom ročníku je družstvo automaticky vylúčené zo súťaže bez ohľadu na počet získaných bodov.

Článok 3
Určenie poradia družstiev

1. Poradie družstiev po skončení súťaže alebo jej časti sa určí podľa:
• celkového počtu bodov
• ak dve alebo viac družstiev majú rovnaký celkový počet bodov, ich poradie bude určené vzájomnými stretnutiami medzi týmito družstvami (v prípade rovnosti bodov troch alebo viacej družstiev sa ich poradie určí pomocou zvláštnej tabuľky, zostavenej z výsledkov stretnutí zohraných medzi týmito družstvami)
• ak rovnosť bodov zo vzájomných stretnutí trvá, potom rozhoduje rozdiel gólov zo stretnutí zohraných medzi týmito družstvami a družstvo s väčším kladným rozdielom alebo s menším záporným rozdielom získa vyššie poradie
• ak družstvá majú rovnaký rozdiel gólov zo vzájomných stretnutí, potom vyššie poradie získa družstvo s väčším počtom strelených gólov zo vzájomných stretnutí
• ak rovnosť trvá naďalej, potom rozhoduje rozdiel gólov zo všetkých stretnutí zohraných v súťaži, pokiaľ družstvá hrali rovnaký počet stretnutí s rovnakými súpermi
• ak majú družstvá rovnaký rozdiel gólov aj zo všetkých stretnutí, potom vyššie poradie získa družstvo s väčším počtom strelených gólov zo všetkých stretnutí
• ak dve družstvá majú rovnosť podľa všetkých vyššie uvedených kritérií po svojom poslednom vzájomnom stretnutí v súťaži, potom sa toto stretnutie bude predlžovať podľa pravidla pre stretnutia hrané spôsobom play off (časť III., čl. 10)
• pokiaľ poradie o víťaza súťaže nie je možné určiť podľa vyššie uvedených kritérií, bude v dlhodobej súťaži nariadené rozhodujúce stretnutie podľa časti III., čl. 10